Інновації від Esprit ProfitMilling

Жорстка ринкова конкуренція змушує виробників постійно шукати прості та ефективні рішення для виготовлення якісної продукції з мінімальними витратами. Звісно, мова зазвичай йде про скорочення машинного часу. Технологія ProfitMilling від ESPRIT дає змогу радикально скоротити час циклу і час програмування, а також значно знизити енергоспоживання обладнання та збільшити термін служби інструменту, що загалом істотно збільшує продуктивність і знижує витрати.

ЩО ТАКЕ PROFITMILLING І В ЧОМУ ЙОГО ПЕРЕВАГИ

Технологія ProfitMilling є найкращим рішенням, що поєднує переваги прогре­сивної трохоїдальної стратегії обробки та традиційної траєкторії, що отримуєть­ся шляхом лінійного зсуву інструменту. Вона реалізується завдяки інтелектуаль­ному контролю траєкторії інструменту, заснованому на комплексній матема­тичній моделі, що враховує постійну товщину стружки, бічне зусилля різання, оптимальний кут врізання та допустиму швидкість видалення матеріалу. Завдяки цьому, в одиницю часу істотно більше ви­даляється матеріалу без шкоди для якості обробки. Стратегія ProfitMilling оптимізує сили різання за рахунок контрольовано­го прискорення верстата для отримання оптимального результату.

На відміну від традиційних страте­гій обробки, вона дозволяє:

до 75% – скоротити час циклу роботи верстата;

до 500% – збільшити термін служби інструменту;

знизити енергоспоживання та рівень вібрації;

рівномірно знімати матеріал протя­гом траєкторії переміщення інструменту.

ВИСОКА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЧОРНОВОЇ ОБРОБКИ

ProfitMilling – це високошвидкісний цикл чорнової обробки, що дає змогу значно збільшити глибину різання і величину подачі інструменту за оптимальної швидкості. Дана технологія контролює не один параметр, а відразу кілька важливих характеристик верстата в процесі різання.

Для отримання максимальних переваг забезпечується динамічна зміна режимів різання по всій траєкторії руху інструменту. Для порівняння, у традиційній обробці існують деякі обмеження:

◆ гострі кути,

◆ повна ширина,

◆ постійна подача,

◆ круте врізання

Нова технологія ProfitMilling дає змогу обійти ці обмеження і домогтися таких переваг:

◆ згладжена траєкторія,

◆ високошвидкісна обробка в пазах,

◆ оптимальна подача,

◆ добірка кутів.

Ефективність досягається за рахунок динамічно ре­гульованих параметрів обробки — система відстежує й адаптує режим різання залежно від форми деталі та на­вантаження, що особливо критично при обробці склад­них контурів та важких матеріалів.

ОСОБЛИВОСТІ ТРАЄКТОРІЇ PROFITMILLING

Стратегія формує траєкторію, в якій поєднуються:

довгі прямолінійні ділянки з постійним зміщенням інструменту;

контрольовані трохоїдальнi переміщення;

мінімальна кількість різких переходів, що дає змогу зменшити знос обладнання та енерговитрати.

У результаті досягається висока стабільність процесу та збіль­шується термін служби як інструменту, так і самого обладнання.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИРОБНИКІВ ІНСТРУМЕНТУ ТЕХНОЛОГАМ

Застосовуйте певну подачу та постійну швидкість різання відповідно до технічних умов. Налаштуйте параметри зносу/продуктивності;

для загартованої сталі, титану та інших твердих і жароміцних металів використовуйте радіальне врізання в межах 27–37%. Для більш м’яких матеріалів використовуйте радіальне врізання аж до 90%. Більшість деталей можуть бути оброблені на глибині двох діаметрів інструмента;

щоразу, коли це можливо, вибирайте інструменти з більшим числом ріжучих кромок.

Охолоджувальна рідина, як правило, не рекомендується до застосування, оскільки її використання може збільшити ризик теплового удару на ріжучій кромці інструменту. Високий тиск повітря в зоні різання може бути корисним, оскільки сприяє охолодженню та видаленню стружки.

МОЖЛИВОСТІ PROFITMILLING У СИСТЕМІ ESPRIT

Для розрахунку траєкторії методом ProfitMilling в ESPRIT досить просто обрати потрібну схему руху інструменту або стратегію різання відповідно до використовуваного циклу обробки в закладці Стратегія/ Шлях Інструменту. Технологія ProfitMilling може використовуватися для 2,5; 3, 4 і 5‑осьової обробки, в таких циклах:

обробка кишені в стандартному фрезерному модулі (2,5–3 осi);

чорнова обробка в модулі Вільної Форми (3–5 осей).

КЛЮЧОВІ ПЕРЕВАГИ ЦИКЛУ PROFITMILLING

  • скорочення часу верстатного циклу;
  • збільшення терміну служби інструменту;
  • скорочення часу програмування;
  • зниження енергоспоживання;
  • значне підвищення продуктивності — навіть на недорогих вер­статах.

Хоча траєкторія інструменту ProfitMilling може виглядати схожою на ті, що пропонуються іншими системами автоматизованого виробництва (CAM), важливо розуміти, що траєкторія інструменту — це не лише набір точок, через які він проходить, а й послідовність зміни його швидкості. Від того, як регулюється швидкість інструменту, залежить рівномірність зняття матеріалу, що безпосередньо впливає на якість обробки, утриму­ючи параметри різання на оптимальному рівні. ProfitMilling від ESPRIT надає промисловим підприємствам ефективну стратегію для вирішення актуальних завдань: зниження витрат, підвищення швидкості та надійності обробки.